خانه / اجتماعی / فریاد تبسم با “بنیاد تبسم”

فریاد تبسم با “بنیاد تبسم”

بنیاد تبسم بنیادی غیر انتفاعی، غیر سیاسی و خیریه است که به همت جمعی از دانشجویان افغانستانی دانشگاه های تهران؛ در سال ۱۳۹۴ تشکیل شده است.

کمک به بهبود وضعیت آموزشی، فرهنگی و درمانی کودکان و نوجوانان افغانستانی هدف اصلی این بنیاد می باشد.

راه اندازی پویشی با عنوان کمپین شکوفه ها از اقدامات قابل توجه بنیاد تبسم است. طی بررسی های انجام شده به وسیله ی اعضای بنیاد، خانواده های نیازمند مهاجر در سطح شهر تهران و شهرستان های اطراف شناسایی شدند و بانک اطلاعاتی بنیاد منطبق با شرایط زندگی این خانواده ها تکمیل شد. اعضای بنیاد در این کمپین توانستند تعداد ۱۵۰ بسته ی کامل لوازم تحریر به دانش آموزان نیازمند اهدا کنند؛ همچنین حدود ۶۰ شهریه ی تحصیلی هم پرداخت کرده و فیش های واریزی را به مدارس و خانواده ها رساندند.

در مهر ماه سال ۱۳۹۴، با حضور دانش آموزان و خانواده های مهاجر، حامیان و نیکوکاران، دانشجویان و فرهیختگان ایران و افغانستان و نهادهای فعال کودک و نوجوان، برای جلب مشارکت عمومی جشنی برگزار گردید و تعداد ۱۲۰ بسته ی لوازم تحریر نیز به دانش آموزان اهدا شد.

با فرا رسیدن فصل سرما بار دیگر گرمای وجود نیکوکاران به همت و تلاش اعضای فعال بنیاد گره خورد تا لبخند شکوفه های معصوم را پر رنگ تر از پیش نظاره گر باشیم. در آذر ماه سال جاری لباس های زمستانی با اولویت بندی بین دانش آموزان تحت پوشش بنیاد توزیع شد.

دانش آموزانی که شرایط خاصی دارند
(بد سرپرست و بی سرپرست، بیمار، با معدل بالا و…) به نهادهای خیریه ای که اعلام همکاری کرده اند، معرفی شده اند.
همچنین تعداد ۳۴ شهریه ی دیگر نیز در آبان و آذر ماه پرداخت گردید. علاوه بر اینها شهریه ی دانش آموزانی که در مدارس خود گردان مشغول به تحصیل هستند نیز به صورت ماهیانه در حال پرداخت می باشد.

از اقدامات مهم دیگر بنیاد تبسم شرکت در دومین و بزرگ ترین کنفرانس توسعه و عدالت آموزشی است. این کنفرانس که در آذر ماه سال ۱۳۹۴ طی دو روز در دانشگاه تهران برگزار شد، از بزرگترین گردهمایی های فعالان و دغدغه مندان حوزه ی آموزش و پرورش می باشد.
#بنیاد_تبسم به عنوان تنها سازمان مردم نهاد افغانستانی با رویکرد تقسیم تپش های زندگی برای طلوع تبسم؛ در این کنفرانس شرکت کرد و توانست ارتباط های کارا و سازنده ای با دیگر بنیادهای کودک و نوجوان برقرار کند.

اعضای بنیاد تبسم می کوشند تا با یاری خداوند مهربان و حمایت همدلان و حامیان دلسوز، شیرین ترین تبسم ها را بر لب شکوفه های معصوم مهاجر بنشانند و به سهم خود در اعتلا و پیشرفت فرهنگی و آموزشی مهاجران افغانستانی گامی بردارند.

راه های ارتباطی با بنیاد تبسم :
tabassom_association@gmail.com
@ansariali0093
@nazari823

فریاد تبسم با “بنیاد تبسم”
۵ (۱۰۰%) ۱ vote

درباره‌ی فیروز اکبری نواندیش

مدیر بنیاد فرهنگی قلم سبز افغانستان شاغل در حوزه سیستم های امنیتی و نظارت تصویری

حتما ببینید

‍ ۲۳ تا ۲۹ آوریل،هفته ی جهانی ایمنی راهها!!!

سازمان ملل متحد بیست و سوم تا بیست و نهم آوریل را به عنوان” هفته …

3 نظر

  1. با سلام وخسته نباشید ..من چگونه می توانم کمک کنم به این بنیاد…کمک اموزشی..خصوصا

  2. سلام وعر ض خسته نباشید…. من به چه صورت می توانم به شنا کمک کنم خصوصا کمک اموزشی و….من در شرف بازنشستگی هستم لیسانس مدیریت..تدریس ابتدایی یا نعضت سواد اموزی

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

از فروشگاه آنلاین قلم سبز محصولات ناب و با کیفیت بخرید کلیک کنید رد کردن