خانه / اجتماعی / فاز جدید کشتار سیستماتیک هزاره‌ها!
شیعیان افغانستان
ما ایستاده ایم

فاز جدید کشتار سیستماتیک هزاره‌ها!

بخش اجتماعی قلم سبز/ نویسنده:احمدی رشاد

تروریسم پدیده جهانی است هرچند الان دیگر تروریسم غیر اسلامی در دنیا از خاطره ها رخت بر بسته و هر چه انتحاری و کشتارهای فجیع و جنایتهای ضد انسانی است متاسفانه منتسب به مسلمانان و با بانک تکبیر (الله اکبر) انجام میگیرد. اما کشتار هزاره ها خیلی ربطی به جریان تروریسم به معنای عام آن ندارد، بلکه جریانهای در داخل کشور هستند که از چسپاندن کشتار سیستماتیک هزاره ها به تروریسم نفع می برند. هزاره ها در طول تاریخ به رغم دادخواهی های زیادی هنوز جریان دارد و الان صرفاً رنگ بدل نموده و پوستین تروریسم بر تن نموده است.
کشتار هزاره ها یک اقدام سازمان یافته است که دولت افغانستان در قبال جریانهای که طراحی و سازماندهی چنین عملیاتهای وحشیانه را به عهده دارند، مسئولیت دارد و باید در برابر مردم و نهادهای حقوق بشری دنیا پاسخگو باشد. چطور در یکسال اخیر هرچه انتحاری است اغلب هزاره ها را نشانه رفته است؟ کشتار نمازگزاران شیعه و انتحاری در مساجد شیعه در ادامه همان کشتار سازمان یافته هزاره هاست. زیرا هر مسجدی شیعه را که هدف قرار میدهند، در واقع هزاره ها را می کشند و این هزاره هاست که مورد آماج حملات سازمان یافته گروههای مافیایی و تمامیت خواهان قبیله گرای حاکم هستند. چطور تا سال قبل هیچ انتحاری در میان هزاره ها در غرب کابل صورت نمی گرفت ولی از سال گذشته تاکنون که تمامیت خواهان و جریانهای سیاسی مشخص تصمیم گرفته اند، حضور هزاره ها را در کابل مورد هدف قرار دهند، انتحاری ها را به داخل دشت برچی و غرب کابل کشانده است؟
بنابراین، دادخواهی هزاره ها بار دیگر باید در سراسر جهان با موجهای جدید بیدار باش هزاره ها کلید بخورد و دنیا باید در برابر این کشتارهای سازمان یافته و از قبل انتخاب شده برای نابودی و نسل کشی یک قوم و گروه خاص در افغانستان که با رنگها و عناوین مختلف جریان دارد، بی تفاوت نباشند.
مردم نیز می باید با بیداری همیشگی و هوشیاری سیاسی و امنیتی، خود به عنوان استخبارات خود عمل نمایند و جنایتکاران را در هر کوی و برزن که مشکوک دیدند، به تعقیب آن پرداخته و جلوی فجایع بیشتر را خود در مناطق خود بگیرند. به نظر من طرح و پیشنهاد محترم لطیف پدرام در پارلمان برای منطقه ای شدن امنیت و جنگ با تروریسم، طرح بسیار مطلوبی است و این طرح در غرب کابل نیز به اجرا در آید و مردم و پلیسهای امنیتی خود این مناطق، امنیت خود را بگیرند و در مقابل تروریسم بجنگند و از کشتار بیشتر مردم جلوگیری به عمل آورند.

فاز جدید کشتار سیستماتیک هزاره‌ها!
۴ (۸۰%) ۱۵ votes

درباره‌ی فیروز اکبری نواندیش

مدیر بنیاد فرهنگی قلم سبز افغانستان شاغل در حوزه سیستم های امنیتی و نظارت تصویری

حتما ببینید

سایت قلم سبز

انکشاف متوازن ملی!

بخش اجتماعی قلم سبز/ نویسنده: احمدی رشاد انکشاف یا توسعه متوازن و برابر ملی، در …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

از فروشگاه آنلاین قلم سبز محصولات ناب و با کیفیت بخرید کلیک کنید رد کردن