خانه / ورزشی / خبر گزارش / نگاهی به لیگ برتر افغانستان؛ تیم های راه یافته به مرحله نیمه نهایی مشخص شدند
ورزش افغانستان
لیگ برتر افغانستان

نگاهی به لیگ برتر افغانستان؛ تیم های راه یافته به مرحله نیمه نهایی مشخص شدند

به گزارش سایت رسمی لیگ برتر افغانستان، تیم های شاهین آسمایی، د سپین غر بازان، د میوند اتلان و سیمرغ البرز به مرحله نیمه نهایی صعود کردند.

شاهین آسمایی ۲-۰ موج های آمو

بازیکنان مجتبی فیض در مرحلۀ گروهی فصل ششم لیگ برتر افغانستان با یک پیروزی قابل توجه با نتیجۀ ۲ – ۰ در برابر حریف خود، نمایندۀ منطقه شمال شرق کشور، تیم موج‌های آمو را از به زانو درآورد. بیش از ۷۰۰۰ تماشاچی برای تماشای این رقابت در استادیوم حضور یافتند. شاهین آسمایی این رقابت را با “تلاش قطعی برای پیروزی” آغاز نمود، طوری که در نخستین دقایق بازی برای اثبات برتری خود همواره در سمت راست و چپ میدان حملات متعددی ترتیب نمود اما در جهت دیگر، خط دفاعی موج‌های آمو نیز به حد لازم مستحکم بود. آمو به منظور مهار نمودن حملات تیم حریف خود در کمال ناباوری حتی روش بازی معمول ۴ – ۴ – ۲ خود را به ۴-۵-۱ عوض نمود. در حالی که شاهین به صورت متداوم پیشتازی خود را حفظ نمود و در نهایت هم روهید سمندری بازیکن خط میانی شاهین نخستین گل تیم خود را در قیقۀ ۴۰ به ثمر رساند. تمام تلاش‌ها و حملات آمو به صورت متواتر توسط خط دفاعی شاهین مهار شد و در جهت دیگر، شاهین برای  تثبیت قطعی برتری در برابر تیم حریف خود یک فرصت دیگر کسب نمود، طوری که مجیب الله فیض به تعقیب یک تهاجم هدایت شده در دقیقۀ ۸۲، دومین گل بازی را به ثمر رساند. با دو پیروزی و یک باخت، شاهین آسمایی در گروه “الف” شش امتیاز را از آن خود نمود و به مرحلۀ نیمه‌نهایی صعود کرد. اما موج‌های آمو، تیمی که در گروه “الف” چهار امتیاز به نام خود ثبت نمود، با این شکست شانس حضور در مرحلۀ نیمه‌نهایی را از دست داد.

د میوند اتلان ۱-۱ سیمرغ البرز

نمایندۀ منطقه شمال کشور، تیم سیمرغ البرز جواز حضور در رقابت‌های مرحلۀ نیمه‌نهایی فصل ششم لیگ برتر افغانستان را دریافت نمود. این دومین بار پی در پی است که سیمرغ البرز واجد شرایط اشتراک در مرحلۀ نیمه‌نهایی محسوب می‌شود. در بازی امروز، تیم سیمرغ در پی رقابت با حریف خود، تیم د میوند اتلان، بازی را با نتیجۀ ۱ – ۱ به پایان رساند و به اضافۀ چهار امتیاز قبلی خود یک امتیاز کسب نمود. سیمرغ البرز به زودی در دقیقۀ هفتم نیمۀ اول با به ثمر رساندن یک گل بازی را به نفع خود عوض کرد. گل مذکور را بازیکن ورزیدۀ سیمرغ، فرهاد عادل به ثمر رساند اما با توجه به این که چندان انتظار نمی رفت گل نخست بازی را سیمرغ به ثمر برساند، این نتیجه برای مدت زیادی ثابت نماند. د میوند اتلان در فاصلۀ نه چندان زیاد، تنها ۴ دقیقه بعد از نخستین گل بازی، گل تساوی را به ثمر رساند. این گل را یار محمد ذکرخیل، بازیکن خط میانی اتلان به ثمر رساند. در نیمۀ دوم نیز بازی همواره با کندی به پیش رفت و هیچ یک از دو تیم نتوانست گلی در برابر حریف خود به ثمر برساند. ضربات بازیکنان سیمرغ البرز به صورت پی‌هم از دروازۀ حریف شان بسیار دورتر واقع شد و یا هم توسط خط دفاعی اتلان مهار گردید. در جهت دیگر، مهاجمان سرشناختۀ اتلان، امرالدین شریفی و فیض فیضی نیز نتوانستند راه‌کار تهاجمی منحصر به خود را مشخص کنند. در پی این تساوی، اتلان به تیم حریف خود، سیمرغ البرز، زمینۀ حضور در مرحلۀ نیمه‌نهایی را فراهم کرد، در حالی که تیم د میوند اتلان نیز شش امتیاز مرحلۀ گروهی خود را حفظ کرد و حالا قرار است در مرحلۀ نیمه‌نهایی بازی انجام بدهد.

عقابان هندوکش ۰-۱ د سپین غر بازان

رقابت هیجان انگیز میان تیم نمایندۀ منطقه مرکزی کشور، عقابان هندوکش و د سپین‌غر بازان روز ۶ شهریور ۱۳۹۶ در استادیوم فدراسیون فوتبال افغانستان راه اندازی شد. در ادامۀ ۹۰ دقیقه بازی هیجان انگیز، تیم د سپین‌غر بازان حریف خود را با نتیجۀ ۱ – ۰ مغلوب ساخت و با کسب سه امتیاز دیگر به مرحلۀ نیمه‌نهایی این رقابت‌ها راه یافت. عقابان هندوکش در دیدار قبلی، حریف خود، قهرمان فصل پنجم لیگ برتر و یکی از تیم‌های صدر جدول که جداً برای کسب مقام قهرمانی فصل ششم تلاش می‌ورزد را به صورت چشمگیری با نتیجۀ ۲ – ۰ شکست داد و بنا به این اطمینان داشت که از سد تیم بازان نیز به آسانی عبور می‌کند. هرچند، عقابان با وجود تمام فرصت‌ها نتوانست در نیمۀ نخست حاکمیت خود را به اثبات برساند. عقابان همواره حملات خوبی ترتیب کرد اما هیچ یک سودی در قبال نداشت. د سپین‌غر بازان نیز نتوانست در نیمۀ نخست از فرصت‌های خود منفعتی کسب کند و تمام حملات آنها به صورت پی‌هم توسط خط دفاعی عقابان مهار گردید. نیمۀ نخست با نتیجۀ ۰ – ۰ به پایان رسید، طوری که هردو تیم همواره بر خط دفاعی هم فشار وارد کردند ولی کار به جایی نرسید. در حالی که، یک اشتباه در خط دفاعی عقابان زمینه را برای شاداب شاه، مهاجم بازان فراهم کرد تا توپ را در دقیقۀ ۴۹ بازی فراتر از دسترس زبیر وجودی وارد دروازۀ حریف خود بسازد.  عقابان در نیمۀ دوم نیز همواره ضعیف به نظر رسید و نتوانست برای جلوگیری از حذف شدن در مرحلۀ گروهی حد اقل گل تساوی را به ثمر برساند. تیم د سپین‌غر بازان با کسب سه امتیاز دیگر اکنون به صورت مجموعی در گروه “الف” شش امتیاز به نام خود ثبت نموده و به مرحلۀ نیمه‌نهایی راه یافت.

د آباسین ۰-۶ طوفان هریرود

آخرین رقابت مرحلۀ گروهی فصل ششم لیگ برتر افغانستان روز ۷ شهریور ۱۳۹۶ در استادیوم فدراسیون فوتبال افغانستان راه‌اندازی شد. در بازی مذکور نمایندۀ منطقه غرب کشور، طوفان هریرود به مصاف تیم د اباسین څپې رفت. طوفان هریرود حریف خود را با نتیجۀ ۶ – ۰ به زانو درآورد. طوفان هریرود گلی که شایستۀ آن بود را در نخستین شش دقیقۀ نیمۀ نخست بازی توسط بازیکن ورزیدۀ خود، ظریف فراهی به ثمر رساند. متعاقباً پس از این گل، طوفان هریرود به صورت پی‌هم به جانب دروازۀ حریف خود تهاجم کرد. در دقایق ۳۲ و ۴۳، نوراحمد احمدی و رحمت الله خیرخواه گل دوم و سوم را به ثمر رساندند. تیم د اباسین څپې نتوانست راهکار تهاجمی منحصر به خود را مشخص نماید و نیمۀ نخست با نتیجۀ ۳ – ۰ به سود تیم طوفان به پایان رسید. در نیمۀ دوم، ولید حبیبی، علی احمد و رحمت الله از تیم طوفان با سه گل دیگر نتیجۀ بازی را به ۶ – ۰ رساندند و دیگر برای تیم د اباسین څپې هیچ امیدی باقی نماند. د اباسین څپې در طول نیمۀ دوم نیز هیچ فرصتی کسب نکرد تا تغییری در نتیجۀ بازی وارد کند. با این باخت قطعی، تیم د اباسین څپې در جایگاه هشتم فصل ششم لیگ برتر متوقف شد. در حالی که طوفان هریرود تنها با تفاوت یک امتیاز به نسبت تیم سیمرغ البرز، به صورت مجموعی با چهار امتیاز شانس حضور در رقابت‌های مرحلۀ نیمه‌نهایی فصل ششم لیگ برتر را از دست داد.

نگاهی به لیگ برتر افغانستان؛ تیم های راه یافته به مرحله نیمه نهایی مشخص شدند
امتیاز این مطلب از نظر شما.

درباره‌ی فیروز اکبری نواندیش

مدیر بنیاد فرهنگی قلم سبز افغانستان شاغل در حوزه سیستم های امنیتی و نظارت تصویری

حتما ببینید

از علی خاوری قهرمان مسابقات ملی سوئیدن چه میدانید؟

بخش ورزشی قلم سبز- علی خاوری میهمان یکی از سلسله گفتگوی های ویژه با افراد موفق …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

از فروشگاه آنلاین قلم سبز محصولات ناب و با کیفیت بخرید کلیک کنید رد کردن